Czy trener personalny jest mi potrzebny?

trener personalny warto

Coraz więcej siłowni oferuje swoim klientom trening w wersji „de luxe” – czyli sam na sam ze specjalistą od ćwiczeń. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ale nie oszukujmy się – nie zawsze jest konieczne. Poznaj moje subiektywne spojrzenie na to, kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego!

Choroba lub stan po kontuzji

Osoby chore lub w trakcie rehabilitacji często mogą wykonywać różne ćwiczenia – na ogół jednak nie wszystkie i o ograniczonej intensywności. Człowiek sam nie zawsze ma wyczucie, co mu wolno, a czego nie – w ten sposób można sobie porządnie zaszkodzić! Poproszenie trenera o pomoc na pewno jest w tej sytuacji wskazane.

Przewlekły brak motywacji do ćwiczeń

Kupiłeś fantastyczny zestaw ciuchów do ćwiczeń, ale… od miesięcy zalega on w Twojej szafie? Dobry trener personalny będzie czuwał nad Twoją motywacją do ćwiczeń oraz poradzi, co robić w sytuacji, kiedy dopada nas niemoc i lenistwo. Poza tym… czasem samo wykupienie usług trenera bywa niezłym motywatorem!

Duża nadwaga lub otyłość

Aktywność fizyczna jest, rzecz jasna, bardzo wskazana, gdy zmagamy się z nadmiarem kilogramów – wraz ze zdrową, urozmaiconą dietą z pewnością pomoże nam zmienić swoje ciało. Jeśli jednak potrzebujemy pozbyć się dużej nadwagi, lepiej nie zabierajmy się za to samemu – potrzebne będzie profesjonalne wsparcie i indywidualny program treningowy.

Wiek dojrzewania lub menopauza

Osoby, które wciąż się rozwijają, a także kobiety w okresie przekwitania, potrzebują nieco specjalnego traktowania. Organizm przechodzi wówczas liczne zmiany, a gospodarka hormonalna jest niestabilna – niełatwo więc dobrać odpowiednie ćwiczenia, które wzmocnią i wysmuklą ciało, a jednocześnie nie wyrządzą nam krzywdy. Warto wówczas zwrócić się po pomoc do specjalisty.

Powrót do aktywności po długiej przerwie

… czyli na przykład po ciąży albo wielu latach błogiego lenistwa. Organizm, który przyzwyczaił się do „trwania w bezruchu”, nie przestawi się tak łatwo na zdrowy styl życia. „Zastane” mięśnie potrzebują także czasu, aby się rozruszać – jeśli zabierzemy się za pierwsze treningi nieumiejętnie, możemy nabawić się kontuzji. Trener personalny wskaże nam, co robić, aby ćwiczenia były efektywne oraz bezpieczne!

Posiadanie trenera personalnego jest także czymś modnym – jeśli masz ochotę wypróbować taką formę treningów oraz nie nadwyręży to zanadto Twojego budżetu, możesz pozwolić sobie na ten „luksus”. Większość osób jednak wcale nie musi tego robić – zdrowy rozsądek oraz przemyślane ćwiczenia wystarczą, aby utrzymać ciało w dobrej formie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*