Jak znaleźć czas na aktywność fizyczną? 5 prostych trików

Praca, rodzina, dom… Jak w natłoku codziennych zajęć znaleźć chwilę na ćwiczenia? Nie szukaj kolejnych wymówek i nie mów, że “nie masz czasu”. Poznaj 5 skutecznych trików na to, jak znaleźć czas na aktywność fizyczną.
Ćwicz, gdzie się da
Masz mnóstwo rzeczy do zrobienia i cały dzień jesteś zajęta. Chwilę wytchnienia masz tylko wtedy, gdy stoisz w kolejce albo jedziesz tramwajem? Wykorzystaj to i ćwicz. Nie musisz od razu wykonywać Skalpela z Chodakowską. Spróbuj ćwiczeń, których nikt nie jest w stanie zauważyć. Po kolei napinaj swoje mięśnie, wytrzymaj chwilę i je rozluźnij. Takie proste ćwiczenia przyniosą lepszy efekt niż myślisz.
Multitasking
Wielozadaniowość jeszcze niedawno była bardzo modna, natomiast teraz częściej mówi się o pełnym skupieniu na każdej chwili. Jednak ta zasada nie musi odnosić się do ćwiczeń. Szczególnie jeśli nie wiesz, jak znaleźć czas na aktywność fizyczną. Podczas wieczornego wypoczynku przed telewizorem możesz przecież jeździć na rowerku czy robić przysiady. Wykorzystaj każdą chwilę i pracuj nad formą.
Wyrabiaj sobie nawyki
Wystarczy 21 dni, by wyrobić sobie nowy nawyk. Wykorzystaj to. Jeśli chcesz wygospodarować czas na poranne ćwiczenia, każdego dnia wstawaj 15 minut wcześniej i rozbudź się energetycznymi ćwiczeniami. A może wprowadź do swojego planu dnia codzienne spacery? Zrezygnuj z komunikacji miejskiej i chodź do pracy na piechotę. Zdecyduj, co będzie dla Ciebie najlepsze i pracuj nad swoimi przyzwyczajeniami, a dzięki temu każdego dnia znajdziesz czas na ćwiczenia.
Wyłącz Facebooka
Internet i social media pochłaniają mnóstwo naszego czasu. Wyloguj się i spędź pół godziny na świeżym powietrzu, a nie na Facebooku. Zobaczysz, ile energii przyniesie Ci codzienna dawka sportu. Przy okazji odciążysz swoje oczy i kręgosłup.
Zmotywuj się
Jeśli nie masz ochoty na ćwiczenia, będziesz szukać wymówek, a nie czasu na aktywność fizyczną. Przestań się usprawiedliwiać i znajdź czas dla siebie. Jeśli jesteś młodą mamą, ćwicz razem ze swoim maluchem. Jeśli dużo pracujesz, zapytaj szefa o zniżkową kartę do siłowni. Masz więcej możliwości niż myślisz. Po prostu je wykorzystaj!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*