Oszukiwałaś na diecie? – zobacz jak to naprawić

dieta

Dieta odchudzająca, czy też oczyszczająca wiążą się często z koniecznością wprowadzenia radykalnych zmian w swoim dotychczasowym sposobie żywienia. To często prowadzi do uczucia bezsilności i niechęci, przez którą mamy jeszcze większą ochotę na małe żywieniowe grzeszki. Faktycznie, rygorystyczne zalecenia dietetyczne potrafią nawet wpędzać w stany depresyjne, dlatego warto stosować się do kilku wskazówek, aby nie zmuszać się do zmiany trybu życia i pozwolić sobie na stopniowe zrozumienie pewnych pozytywnych korzyści jakie z tego wynikają.

Dlaczego mimo stosowania diety wciąż nie udaje się nam zrzucić zbędnych kilogramów? Odpowiedź jest prosta – oszukujemy. Wydaje nam się, że jeden baton raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Pojawia się jednak pytanie czy to faktycznie jest jeden baton? A może tabliczka czekolady zjedzona podczas codziennego leniuchowania przed telewizorem? W akcie desperacji często decydujemy się na radykalny krok – głodówka. Efekt? Tylko jeden a mianowicie jojo.

Czy można naprawić błędy jakie wynikają z zaniedbań przyjętej diety? Tak. Najważniejsze jest jednak zrozumienie swojej psychiki, umiejętne wytłumaczenie sobie, że dieta nie musi być chwilowa. To ma być sposób na uzyskanie wymarzonej sylwetki, dobrego samopoczucia i przede wszystkim utrzymania się przy zdrowiu. Przecież to właśnie ono jest najważniejszą wartością w naszym życiu.

Poniżej kilka wskazówek, dzięki którym dieta przestanie być jedynie przykrym wyrzeczeniem:

  • nie leniuchujemy – to sprawia, że chętniej sięgamy po słodycze i niezdrowe przekąski
  • wprowadzamy zmiany w żywieniu stopniowo – w pierwszym tygodniu odstawiamy słodycze, w drugim alkohol, w trzecim jasne pieczywo, w czwartym majonez i tak dalej. Małymi krokami również można dojść do celu. Kolejne sukcesy będą dla nas niezwykle motywujące.
  • nie stajemy codziennie na wagę – nie o to chodzi w odchudzaniu. Żyjmy normalnie. Nie skupiajmy swojego świata wokół odchudzania. Niech wszystko toczy się własnym torem – powoli.

Dzięki stosowaniu się do tego unikniemy oszukiwania przy diecie, przez które tracimy motywację.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*