Jakie produkty są całkowicie zabronione na diecie?

dieta

Co z definicji oznacza słowo dieta? Jest to po prostu jasno określony system odżywiania dostosowany do indywidualnych potrzeb człowieka. Nie można postawić znaku równości pomiędzy faktyczną dietą a odchudzaniem. Diety bowiem są różne i mogą być nie tylko odchudzające, ale na przykład oczyszczające organizm. Niezależnie od tego podjęcie decyzji o przejściu na konkretną dietę jest bardzo trudne. Warto, aby schemat prawidłowego żywienia był dobrany przez specjalistę. W przeciwnym razie można nabawić się wielu problemów zdrowotnych, które na pewno nie wpłyną dobrze na efekt finalny stosowania diety.

Czy istnieją produkty, które należy całkowicie wyeliminować ze swojego codziennego żywienia? Oczywiście. Nie chodzi tu nawet o właściwości mogące prowadzić do nabrania dodatkowych kilogramów. Chodzi w dużej mierze o składniki, jakie w wielu z nich występują.

Z codziennej diety zdecydowanie należy wyeliminować cukier. Każdy zna powiedzenie, że jest to „biała śmierć” i faktycznie coś w tym jest. Cukier stosowany do herbaty, czyli ten w czystej postaci, ale także cukierki, batoniki i inne pyszności powinny pozostać na sklepowej półce. Warto również ograniczyć białą mąkę, czyli jasne pieczywo, pszenne makarony i biały ryż. Można zastąpić to ciemnym pieczywem oraz ciemnymi makaronami i brązowym ryżem. Śmietana, majonez – są dobre do sałatek i zabielania zup. Czy są jednak zdrowe? Absolutnie nie. Lepiej je wyeliminować a smak sałaty podkreślić na przykład smacznym dressingiem ze świeżo wyciskanej cytryny. Do smaku trzeba się przyzwyczaić, ale warto.

Koniecznie trzeba także ograniczyć spożywanie alkoholu. Lampka czerwonego wina nie zaszkodzi, ale codziennie opróżniana butelka już tak, bo z pewnością zniszczy wątrobę i niestety otworzy furtkę do alkoholizmu. Na koniec oleje, po które tak namiętnie sięgamy podczas codziennych czynności kuchennych. Smażymy w głębokich tłuszczach mięso, frytki a nawet warzywa zabijając ich wartości odżywcze. Olej rzepakowy lepiej zastąpić oliwą z oliwek, masłem lub olejem z pestek dyni tudzież lnianym.

1 Comments

  1. Po przeczytaniu postu, dopiero sobie uświadomiłem jakie błędy popełniam podczas mojej diety. Do tej pory byłem na diecie nieświadomy, tego jakich pomyłek popełniam podczas moich codziennych posiłków, dzięki tym poradom jestem pewien, że dam radę zmienić swoje życie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*