Jak utrzymać motywacje do ćwiczeń przez lato?

jak utrzymać motywację?

Cykl roku można w bardzo jasny sposób obrazuje nasz system żywieniowy i podejście do zagadnienia zdrowego odżywiania, ćwiczeń i diety. Czas jesienno-zimowy to okres, w którym zaczynamy odpoczywać od wszystkich rygorystycznych zaleceń. Przestajemy trochę o siebie dbać a zbędne kilogramy gromadzą się.

Czas wczesnej wiosny to z kolei okres, kiedy przyroda budzi się do życia a my wraz z nią. Zbieramy w sobie siłę, aby znów zacząć walkę o atrakcyjną sylwetkę, aby latem móc bez wstydu prezentować swoje wdzięki na plaży, w bikini/kąpielówkach. Czas letni, kiedy uda nam się osiągnąć zamierzony cel znów staje się momentem na odpoczynek. Przestajemy odczuwać motywację wiedząc, że więcej zrobić nie możemy. Przestajemy zdrowo jeść, pozwalamy sobie na słodkie grzeszki i… znów tyjemy.

W taki sposób rokrocznie setki tysięcy osób zatacza błędne koło. Czy istnieje jakaś skuteczna recepta na to, aby nie tracić swojej motywacji do działania latem? Faktycznie, jest to czas upałów, wysokich temperatur. Żar leje się z nieba już od wczesnych godzin rannych. Nikt nie ma ochoty na bieganie, czy siłownię. Należy sobie jednak wytłumaczyć, że odchudzanie i kreowanie sylwetki nie ma na celu jedynie możliwości pokazania się w skąpych strojach. Jest to troska przede wszystkim o swoje zdrowie, które jest przecież najcenniejsze. Takie balansowanie pomiędzy naprzemiennym tyciem i chudnięciem wcale nie wpływa poprawnie na nasz stan zdrowia.

Nie tylko latem nie wolno nam tracić motywacji do działania. Również jesienią i zimą należy o siebie dbać. Całe swoje działania skupiamy jedynie na urlopowych, sielankowych momentach, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ciągu całego roku prezentować się idealnie. Tu konieczna jest przede wszystkim zmiana mentalności i nastawienia psychicznego. Dieta i ćwiczenia nie mogą być tymczasowe. Warto prowadzić zdrowy tryb życia i odpowiednio się odżywiać, bo to wpłynie dobrze na nasze samopoczucie, wygląd a nawet produktywność w pracy – co może przełożyć się na większe sukcesy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*