Czy warto odchudzać się bez ćwiczeń?

Czy warto się odchudzać?

Wiele osób mówi, że ćwiczenia bez diety nie mają żadnego sensu. Mentalność ta jest błędna, ponieważ wbrew pozorom to właśnie odpowiednio zbilansowany system codziennego żywienia ma największy wpływ na redukcję wagi. Ze zbędnymi kilogramami boryka się dość duża część społeczeństwa. Wynika to z prowadzenia niezdrowego trybu życia. Największym błędem jaki można popełnić są głodówki, które nie prowadzą zwykle do niczego, jak do nieestetycznego efektu jo-jo, z którym bardzo trudno jest sobie poradzić.

Bez ćwiczeń można się odchudzać. Nie powinny to być jednak restrykcyjne diety, które także nie doprowadzą do pożądanego efektu. Jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich to warto dołączyć do tego jakąś aktywność. Mogą to być nawet codzienne spacery, poranna gimnastyka czy modny w ostatnim czasie Nordic Walking. Należy jednak pamiętać, że tak na prawdę to zdrowie jest najważniejsze i jeśli występują jakiekolwiek dolegliwości i choroby to sport oraz diety powinny być konsultowane z lekarzem. O co chodzi w zdrowym żywieniu? Przede wszystkim o zbilansowanie codziennie przyjmowanej dawki składników odżywczych. Piramida Żywienia dostępna jest na wielu stronach internetowych oraz w fachowej literaturze, po którą warto sięgać. Zaleca się spożywanie pięciu posiłków dziennie.

Trzy główne dania w stosunkowo równych odstępach czasu powinny być bardziej kaloryczne, ponieważ ich głównym zadaniem będzie dostarczenie energii. Pozostałe dwa powinny pełnić funkcję przekąski, dzięki której zaspokoi się niedosyt mogący w szybki sposób prowadzić do chęci sięgnięcia po niezdrowe produkty typu czekolada, baton, chipsy, paluszki itp. Nie warto objadać się przed snem. W czasie snu bowiem spowalniają się wszystkie procesy życiowe, w tym metabolizm odpowiedzialny za redukcję tkanki tłuszczowej. To jest czas na regenerację organizmu. Przejedzenie będzie skutkowało niewyspaniem i zmęczeniem. Odchudzanie przez zdrową dietę trwa dłużej niż połączenie odpowiedniego żywienia z aktywnością fizyczną. Jest jednak całkowicie możliwe.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*