Jak zacząć bycie na diecie?

Zmiany w moim życiu nierozerwalnie wiązały się również ze zmianą sposoby żywienia. Jednak przejście na dietę wydawało mi się ogromnym wyzwaniem. Oczywiście kluczem do sukcesu okazało się odpowiednie spojrzenie na tą sprawę oraz przygotowanie. Oto czynniki, które mi bardzo pomogły rozpocząć dietę i mimo wszystko zachować pozytywne nastawienie :)

Myśl o diecie w innej kategorii

Już na początku należy na dietę patrzeć w odpowiedni sposób. Mówiąc „dieta” często myślimy o czymś nieprzyjemnym, o jakiejś masakrze, katordze i strasznym przeżyciu. Wielu osobom kojarzy się to głównie z rygorystycznymi zakazami. A gdyby tak spojrzeć na dietę, jak na coś dobrego – zmianę nawyków, poprawę zdrowia, wyglądu, samopoczucia? Dużo lepiej, prawda?

Cele możliwe do osiągnięcia

Oczywiście odchudzamy się w wyższym celu – dla zdrowia, samopoczucia itd. Jednak chce się też pozbyć zbędnych kilogramów. Dlatego bardzo ważne jest też, by wytyczyć sobie pewien cel, ale taki realny. Ja chciałam zrzucić około 10 kilogramów i to był cel główny. Ale wyznaczyłam sobie też cele pośrednie – miesięczne. Wtedy łatwiej było mi przechodzić poszczególne etapy, a co najważniejsze dostrzegać efekty. A to daje ogromną satysfakcję.

Dieta dla ciebie

Lepiej porzucić pomysł stosowania jakiejś diety cud, na rzecz konsultacji z dietetykiem. Każdy z nas jest innymi i ma inne potrzeby. Dlatego tak ważne jest, by dobrać dietę odpowiednią dla siebie. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim dużo łatwiej będzie na takiej diecie wytrzymać bez skutków ubocznych i obserwować postępy. Taka dieta będzie też przyjemniejsza, bo można ja dobrać do swoich upodobań. Poza tym jak ma się wyznaczona dietę tylko dla siebie, to jakoś tak bardziej można się w nią zaangażować. Przynajmniej ja tak miała. To była moja dieta i moja sprawa.

Małymi kroczkami

Nie próbuj wywołać w swoim życiu rewolucji. Najlepiej sprawdzi się zmienianie nawyków żywieniowych małymi kroczkami. Najpierw regularne posiłki, później ograniczenie pewnych składników(choćby ukochanych słodyczy), a dopiero później stosowanie diety. Widząc jak udaje się realizować kolejne założenia, dużo łatwiej będzie pozostać na diecie.

A więc patrz na tą sprawę pozytywnie. I pamiętaj, jesteś super.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*