Uwierz w siebie

Brak pewności siebie to podstawowa przeszkoda w osiągnięciu sukcesu. Zarówno zawodowego, jak i rodzinnego. A przecież każdy marzy o udanym związku, dobrej pracy… Po prostu: każdy chce być szczęśliwy. I każdy ma do tego prawo. Ty także! Jeśli uważasz, że jesteś do niczego, bo masz same wady i brakuje Ci talentów – pora to zmienić. Najprostszą receptą na osiągnięcie szczęścia jest jedno: musisz uwierzyć w siebie!

Wiem, że łatwo napisać, ale nie tak łatwo zrealizować. Wiem o tym doskonale, bo sama jeszcze kilka lat temu czułam się jak brzydkie kaczątko, które musi skończyć źle. Kiedy jednak zaczęłam stosować techniki motywacyjne, szybko zrozumiałam, że nic nie osiągnę, jeśli nie uwierzę w siebie. Bo przecież jestem takim samym człowiekiem jak wszyscy inni. Wielu osiągnęło sukces. Dokonali tego dzięki pracy nad sobą i konsekwentnemu dążeniu do celu. Pomyślałam sobie „ja też tak mogę”. I rzeczywiście – mogę. Mało tego – zrobiłam to i dalej wyznaczam sobie nowe zadania, które z powodzeniem realizuje. A skoro ja, przeciętna Polka po trzydziestce z trójką dzieci, mogłam zmienić pracę, naprawić relację z mężem – to i Ty możesz zrobić to samo. Mało tego, jestem pewna, że możesz jeszcze więcej!

Pomyśl, jakie masz mocne strony. I nie mów mi, że nie masz takich. Usiądź, pomyśl i wypisz wszystko, co udało Ci się osiągnąć w dotychczasowym życiu. Dołóż do tego cechy charakteru i umiejętności, za które byłaś i jesteś chwalona. Wybierz kilka, z którymi identyfikujesz się najbardziej. Jako kobieta proszę Cię, abyś do swojej listy dopisała „jestem piękna”, bo jesteś taka na pewno. Może się zaniedbałaś, ale kiedy uświadomisz sobie, że jesteś piękna (bo każda z nas jest) chętniej „zabierzesz się za siebie”, także pod kątem wyglądu. To bardzo ważne i pomocne w dalszym zdobywaniu pewności siebie.

Przepisz wybrane cechy na kolorową kartkę i powieś w miejscu, na które często pada Twój wzrok. Czytaj listę na głos kiedy to tylko możliwe. I za każdym razem kończ tę „litanię” stwierdzeniem „jestem super!”. Początkowo będzie to wydawać się głupie, może żenujące, ale dyskomfort zniknie, a Ty nauczysz się listy na pamięć. Powtarzaj ją za każdym razem, kiedy poczujesz się niepewnie. Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy popełniłaś błąd, czy ktoś zrobił Ci przykrość lub coś nie układa się po Twojej myśli – po prostu Jesteś Super!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*