Jak pracować nad sobą każdego dnia?

Wiem, że chcesz coś zmienić. Chcesz zmienić coś, co dotyczy bezpośrednio Ciebie samej. Coś, co pozwoli Ci poczuć się lepiej z samą sobą. Skąd to wiem? Inaczej nie byłoby Cię tutaj. Może chodzi o zmianę diety. Może chcesz regularnie zacząć ćwiczyć. A może chcesz nauczyć się języka obcego lub lepiej panować nad swoimi emocjami. To wszystko jest piękne i warte wysiłku. Ale żeby odnieść sukces, będziesz musiała być bezwzględna. Bezwzględnie konsekwentna i pełna wiary w sukces. A więc – do dzieła!

„Jutro nie nadejdzie nigdy”

Te słowa to święta prawda. Odkładanie na kolejny dzień terminu rozpoczęcia zmian to początek katastrofy, czyli upadku planu jeszcze przed rozpoczęciem realizacji. Jeśli wiesz, czujesz, że chcesz coś zmienić – po prostu to zrób. Nie mów „jutro zacznę…” „powinnam zrobić…” – jeśli tylko w Twojej głowie zrodzi się taka myśl od razu przemień ją w czyn. Zacznij już dziś. Zrób to, co chcesz. Tu i teraz. To dziś jest ostatni dzień reszty Twojego życia – wykorzystaj go!

Błąd? To jeszcze nie koniec świata!

Mylić się jest rzeczą ludzką. Jeśli gdzieś się pomyliłaś, bo nie dostosowałaś diety do swojego wieku i stanu zdrowia; albo zapomniałaś, że na basen miałaś iść wczoraj a nie dziś; czy po prostu nie wytrzymałaś i znowu nawrzeszczałaś na męża – to jeszcze nie koniec świata. Celem błędów jest zdobywanie nowego doświadczenia, wyciąganie wniosków i naprawianie ich na podstawie nowej wiedzy. Dietę niech ułoży dietetyk, na basen idź dziś i jutro, a męża przeproś przy dobrej kolacji. Proste, prawda?

Nie narzekaj!

Bądź dzielna i nie narzekaj. Teksty w stylu „o jak mi się nie chce”, „ale to trudne”, „nie dam rady” – to wszystko wyrzuć do kosza. Zastąp je ich przeciwieństwami: „mam ochotę to zrobić”, „co to dla mnie – dam radę”.

Cel – nigdy nie trać go sprzed oczu

Zwątpienie może ogarnąć w najróżniejszych momentach, dlatego nigdy nie zapominaj, jaki wyznaczyłaś sobie cel. Wizualizuj go. Wyobraź sobie końcowy efekt i skutki, jakie przyniesie. Zrób to z dbałością o każdy szczegół – w ten sposób nie będziesz umiała zrezygnować, bo już będziesz czuć wspaniały smak zwycięstwa.

Uwierz w siebie

Zawsze będę Ci o tym przypominać. Bo uda Ci się osiągnąć Twój cel. Możesz więcej, możesz wszystko! Dlaczego? Bo jesteś super!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*